Przedszkole m

 

 

    W poniedziałek 16.09.2019r. dzieci z grupy "Sówek" obchodziły "Międzynarodowy Dzień Kropki". Inspiracją do jego powstania stała się książeczka "The Dot" Petera H. Reynoldsa. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce uwierzyła w swoje możliwości. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Najważniejszym jego przesłaniem jest to, że niezależnie od wieku każdy z nas ma jakiś talent.

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w oddziałach

Publicznego Przedszkola im. Jana Pawła II w Baborowie

   20 września nauczycielki wszystkich grup przedszkolnych przygotowały dla przedszkolaków z okazji ich święta wiele atrakcji. Tegoroczna edycja imprezy była jeszcze weselsza, ponieważ swoje święto obchodziło aż 7 grup przedszkolnych. Zabawa rozpoczęła się od rana zabawami integracyjnymi, odkodowaniem hasła „Dzień Przedszkolaka”, malowaniem twarzy oraz wspólnie wypowiedzianym tekstem wiersza

    „Chodzę do przedszkola i poznaję świat,

    nowe rzeczy nowe słowa,

    żeby mądra była głowa,

    taki ze mnie chwat.

    Od najmłodszego aż po starszaka

    wszyscy świętują dzień przedszkolaka”

  Grupy Zajączków i Jeżyków tuż po śniadaniu wyruszyły na rynek, z hasłami promującymi edukację przedszkolną, kolorowymi kwiatami oraz piosenką na ustach, wzbudzając tym zainteresowanie mieszkańców naszego miasta.  

   Po powrocie do przedszkola Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. W każdej grupie słychać było śmiech a na twarzach wszystkich Dzieci malowała się radość. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się. Rodzice wsparli ten dzień przygotowując słodki poczęstunek. Było wesoło, bajkowo i kolorowo. W oddziale na ul. Krakowskiej starszaki obiecały opiekować się młodszymi kolegami, kolorowe konfetti oraz pamiątkowe medale były uwieńczeniem imprezy. Tego dnia wszystkie dzieci   w przedszkolu odwiedził Pan Burmistrz Tomasz Krupa wraz z przyjacielem Kubusia Puchatka -Tygryskiem. Poczęstował dzieci cukierkami i życzył wszystkim udanej zabawy.

Dzień Przedszkolaka był wspaniały, a dzieci już nie mogą doczekać się kolejnego wydarzenia w przedszkolu. W przedszkolu każdy dzień jest inny, kolorowy ale ten wrześniowy bywa zawsze wyjątkowy i sprawia, że dzieci są jeszcze weselsze.

Nauczycielki przedszkola

 

W grupach "Sówek" i "Pszczółek"

 

 

   12 września 2019r. grupa 40 przedszkolaków w ramach projektu „Na start” wyjechała na wycieczkę autokarową do opolskiego ZOO. Ogród zoologiczny jest  wspaniałym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, a przy tym doskonałą okazją do uzupełnienia wiedzy przyrodniczej. Przed wyjazdem dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego podróżowania i zachowania w czasie wycieczki, opowiadały o tym jakie zwierzęta chciałyby tam zobaczyć. Tuż za bramą dzieci zostały przywitane przez pracowników ZOO, którzy przeprowadzili z dziećmi w dwóch grupach zajęcia tematyczne. Dzieci z uwagą słuchały ciekawostek o życiu zwierząt, sposobach żywienia i ich pielęgnacji.

Największy podziw spośród wszystkich zwierząt wzbudziły żyrafy oraz uchatki kalifornijskie, które dzieci oglądały w czasie zabaw a jednocześnie mogły obserwować na monitorze młode foki. Najbardziej figlarne okazały się jednak małpki, które na  widok dzieci wykonywały różne akrobacje, ciesząc tym naszych podopiecznych. Dzieci z zachwytem  obejrzały przepiękne, kolorowe ptaki, sowy, jaszczurki i pajęczaki. Wielką radość sprawiło dzieciom oglądanie dużych kotów -pantery, geparda rysia, żbika, które przechodziły kilka razy dumnie przed nami. Bajkowego wilk dzieci uznały za przyjazne zwierzę, wilk chętnie przechadzał się wzdłuż wybiegu. Sympatię wśród dzieci wzbudziły również małe króliki, kangury, mrówkojad, lemury i surykatki. Podczas
zwiedzania ZOO zrobiliśmy zdjęcia pamiątkowe, starając się uchwycić na nich wszystko to, co najciekawsze. Pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory i z entuzjazmem dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Z uśmiechem na twarzach, troszkę zmęczone, ale pełne wrażeń i przeżyć wróciły do domu. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył dzieciom wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.

Bożena Lenartowicz

 

 

    Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno  na terenie przedszkola, jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery, wycieczki ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachować się w jej pobliżu. Najwięcej jednak o bezpieczeństwie w ruchu drogowym wie pan policjant.

We wtorek 17 września zaprosiliśmy więc do naszego przedszkola sierżanta Pawła Banasia z Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach. Dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest jego praca, jakie są zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać małemu dziecku. Przedszkolaki mogły też zobaczyć, jak wygląda strój policjanta oraz samochód policyjny.

Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci. Bardzo dziękujemy panu policjantowi za ciekawe spotkanie. Nasz dzielnicowy obiecał, że odwiedzi ponownie dzieci w okresie zimowym.

Na zakończenie, w ramach podziękowania dzieci wręczyły Panu sierż. Pawłowi Banaś podziękowanie i kwiaty. Dziękujemy bardzo.

 Nauczycielki grup przedszkolnych przy ul.  Opawskiej

 
Weitere Beiträge...
22509060
22706744